Preparat na ciemieniuchę

Jeśli zauważyłaś podejrzane zmiany skórne na głowie Twojego maluszka, nie warto panikować. Sprawdź, jak wyglądają objawy ciemieniuchy, a następnie w jaki sposób łatwo jest ją wyleczyć. Jak działają preparaty na ciemieniuchę? Żele lub kremy na ciemieniuchę wykazują takie właściwości, jak:

  • nawilżanie wrażliwej skóry dziecka, która dodatkowo została naruszona poprzez podrażnienie, wysuszenie, nieprzewidzianą zmianę skórną;
  • przywracanie neutralnego wyglądu skórze (ciemieniucha jest bowiem dość nieestetyczna, aczkolwiek niegroźna) i jej równowagi;

Ponadto, preparaty na ciemieniuchę nie są drogie, toteż ciemieniucha nie będzie dla Ciebie źródłem dużych inwestycji finansowych, a także nie będzie wiązała się z przykrymi powikłaniami, czy też bliznami lub bólem. Leczenie ciemieniuchy nie trwa długo, ale warto podjąć zdecydowane kroki odpowiednio wcześnie.

Czym warto leczyć ciemieniuchę?
Do dyspozycji masz różne preparaty na ciemieniuchę. Do Ciebie należy decyzja, czy wybrany przez Ciebie preparat na ciemieniuchę będzie miał konsystencję:

  • żelu;
  • olejku;
  • kremu.

Do dyspozycji masz również rozmaite opakowania preparatów. Możesz kupić zarówno opakowanie liczące 40ml specyfiku, ale też większe, w postaci 100ml preparatu lub nawet trzy razy większy. Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy więcej niż jedno dziecko ma ciemieniuchę i chcesz używać preparat na odrobinę większą skalę. Masz jakiekolwiek pytania? Warto przeczytać również opinie użytkowników na temat preparatu na ciemieniuchę, na który padł Twój ostateczny wybór.


Apteka Mini
Marii Skłodowskiej Curie 3
80-210 Gdańsk
tel. 58-621-02-14